Domů > Vši a hnidy > Vaše dotazy týkající se vší

Často kladené dotazy

Musím u svého dítěte použít odvšivovací přípravek, ačkoliv zatím vši nemá, ale výskyt vší byl již ve škole oznámen?

Odvšivovací přípravky slouží k použití u osoby, která byla vešmi a hnidami napadena. Pokud vaše dítě vši nemá, pro prevenci jejich výskytu je vhodnější použití přípravku Repelent proti vším* Parasidose.

Přežijí vši i mimo lidské vlasy?

Vši jsou schopny přežít mimo lidské vlasy až 36 hodin. K preventivní ochraně vaší domácnosti je proto vhodné použít Univerzální repelent proti vším* Parasidose.

Může skutečně vzniknout vlna epidemie vší?

Výskyt vší je součástí reality, nejedná se však o epidemii. Většina škol zaznamenává výskyt vší téměř permanentně, jedná se zhruba o 2-5 % napadených žáků. Vši se ve školách vyskytují nejčastěji v období června až října.

Umí vši skákat nebo létat?

Nikoliv. Vši neumí skákat ani létat. Dokáží se však pohybovat velmi rychle (23 cm za minutu).

Proč vši způsobují svědění?

Vši se živí výhradně sáním krve, proto se zakousnou do vlasové pokožky svého hostitele a před sáním vstříknou do ranky sliny. Svědění je vyvoláno právě tímto zakousnutím.

Umývám svému dítěti vlasy každý den, ale i tak má vši, je to běžné?

Napadení vešmi s čistotou hlavy nesouvisí. Vši se přenášejí přímým kontaktem s nakaženou osobou, například když děti dají hlavy k sobě.

Zakoupil/-a jsem odvšivovací přípravek, který dokázal zlikvidovat vši, nikoliv však hnidy. Je to běžné?

Důležité je zakoupit takový odvšivovací přípravek, na němž je uvedeno, že je určen k eliminaci vší i hnid zároveň. Pro kompletní léčbu vám doporučujeme použít hřeben na vši** Parasidose.

 

 

* Produkty obsahující biocid používejte s opatrností.

** Prostředek podléhá regulaci, na jejímž základě je opatřen označením CE. Vhodné pro děti od ukončeného 3. měsíce. Před použitím si pozorně přečtěte příbalové informace. Poraďte se se svým lékárníkem.

Vaše dotazy týkající se vší